Polskie filmy 2020 - Najlepsze produkcje polskie tego roku

 Polskie filmy 2020 - Najlepsze produkcje polskie tego roku
Autor Roksana Przybylska
Roksana Przybylska20.09.2023 | 5 min.

Polska kinematografia w 2020 roku zaserwowała widzom wiele interesujących i wartościowych produkcji. Mimo trudności związanych z pandemią COVID-19, polscy twórcy stanęli na wysokości zadania i stworzyli filmy, które na długo zapadną w pamięć. Oto przegląd najciekawszych polskich filmów z 2020 roku, które absolutnie warto obejrzeć.

Jakie polskie filmy warto obejrzeć w 2020 roku?

Wybór dobrych polskich filmów z 2020 roku jest naprawdę szeroki i z pewnością każdy widz znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na takie produkcje jak: „Sala samobójców. Hejter”, „Jak najdalej stąd”, „Sweat”, „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Legiony”, „Król”, „Czarny Mercedes” czy „Gierek”. Są to niezwykle ciekawe fabuły poruszające ważne tematy społeczne i obyczajowe, a jednocześnie stanowiące mocną i ambitną kinematografię. Ponadto w 2020 roku powstało wiele udanych komedii, dramatów, filmów sensacyjnych i obrazów familijnych – dla każdego coś dobrego.

Najlepsze komedie polskie z 2020 roku

Miłośnikom dobrego humoru polecamy sięgnąć po takie komedie jak: „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Miłość do kwadratu”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, „Bad Boy”, „Za duży na bajki” czy „Dzień kangura”. Są to zabawne i lekkie historie, momentami absurdalne, które rozbawią do łez i poprawią humor. W tych mrocznych dla świata czasach dawka śmiechu wydaje się szczególnie potrzebna.

Wzruszające polskie dramaty z ubiegłego roku

Wśród polskich filmów 2020 znalazło się też kilka poruszających dramatów obyczajowych. Zdecydowanie warto zobaczyć „Sweat” o influencercefitness omagranym życiu, „Ciemno, prawie noc” o psychologu pomagającym kobietom po przejściach czy „Zieja” opowiadający historię niepełnosprawnego muzyka. Te filmy wzruszają, skłaniają do refleksji i na długo pozostają w pamięci.

Polskie filmy akcji, które zachwyciły w 2020

 Polskie filmy 2020 - Najlepsze produkcje polskie tego roku

Fani mocnych wrażeń również znaleźli coś dla siebie wśród polskich filmów ubiegłego roku. Przede wszystkim warto wymienić „Furioza” o policjantce ścigającej groźnego przestępcę, „Eroica” osadzony w realiach II wojnyświatowej oraz „Legiony” opowiadający historię Polskich Drużyn Strzeleckich. Są to dynamiczne i trzymające w napięciu filmy akcji, które dostarczą widzom mocnych wrażeń.

Najciekawsze polskie horrory 2020 roku

W 2020 roku powstało też kilka interesujących polskich horrorów, które przyniosły świeże spojrzenie na ten gatunek. Przede wszystkim warto wymienić „W lesie dziś nie zaśnie nikt” będący remakiem słynnego slashera z lat 90. Ponadto do ciekawych horrorów zaliczyć można „Zmierzch: Krew” opowiadający o wampirzym klanie czy mroczny „Interior”. Fani ostrzejszych wrażeń z pewnością będą zadowoleni.

Interesujące polskie thrillery z 2020

Polskie thrillery z 2020 roku również prezentują wysoki poziom. Na uwagę zasługują takie produkcje jak „Klejnoty RP”, „Bez wstydu” czy „Mosquito State” traktujący o analityku z Wall Street popadającym w obsesję i paranoję. Te filmy trzymają w napięciu i zmuszają do nieustannej uwagi, a ich zawiłe fabuły wciągają bez reszty.

Romantyczne produkcje polskie z zeszłego roku

Wśród polskich filmów z 2020 roku znalazły się także ciekawe propozycje dla fanów romansów. Przede wszystkim warto wymienić „365 dni”, ekranizację popularnej powieści Blanki Lipińskiej, która podbiła serca widzów na całym świecie. Ponadto godne uwagi są „Nieperfekcyjna kobieta”, „Zawsze warto” czy „Planeta Singli 3”. Lekkie, romantyczne historie z udziałem polskich celebrytów.

Najlepsze polskie filmy familijne z 2020

W 2020 roku nie zabrakło też udanych polskich filmów familijnych, które można oglądać wspólnie z całą rodziną. Przede wszystkim trzeba wymienić ciepłą opowieść „Cudownych lat” o dorastaniu w latach 60. oraz „Wojnę domową” o skomplikowanych relacjach w wielopokoleniowej rodzinie. Ponadto uwagę zwracają „Pętla” i „Zieja” poruszające ważne problemy społeczne.

Podsumowując, polskie filmy z 2020 roku to bogaty i różnorodny zestaw produkcji, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. Od mocnych dramatów, przez thrillery i horrory, po lekkie komedie i romanse. Polska kinematografia ma się więc dobrze i dostarcza widzom wielu wysokiej jakości filmów. Gorąco polecamy zapoznać się z powyższymi tytułami!

Podsumowanie

Rok 2020 przyniósł prawdziwe perełki polskiej kinematografii. Pomimo trudności, jakie niosła ze sobą pandemia COVID-19, rodzimi twórcy stanęli na wysokości zadania i zaserwowali widzom bogaty wybór filmów w różnorodnych gatunkach. Od mocnych dramatów społecznych, przez filmy sensacyjne, po horrory i romanse - każdy znalazł coś dla siebie. Polskie produkcje ubiegłego roku utrzymywały wysoki poziom artystyczny i poruszały istotne kwestie. Zdecydowanie warto nadrobić najlepsze z nich! Miejmy nadzieję, że kolejny rok przyniesie równie ambitną i ciekawą rodzimą kinematografię.

Najczęściej zadawane pytania

Najświeższe polskie produkcje są dostępne w kinach, wypożyczalniach oraz na platformach VOD takich jak Netflix, HBO GO, Player czy Amazon Prime.

Wśród najlepszych polskich filmów 2020 wymienić warto m.in. "Sala samobójców. Hejter", "Jak najdalej stąd", "Sweat", "Furioza" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Wśród polskich filmów z 2020 znaleźć można dramaty obyczajowe, thrillery, horrory, komedie, romanse, a także ambitne filmy akcji i produkcje familijne.

Do najpopularniejszych polskich filmów ubiegłego roku należą "365 dni", "Bad Boy", "Jak zostałem gangsterem", "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz "Sala samobójców. Hejter".

Polska kinematografia ma się dobrze i należy się spodziewać, że w kolejnych latach rodzimi twórcy nadal będą zaskakiwać widzów ambitnymi i dobrze wykonanymi filmami w różnych konwencjach.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Ile prądu zużywa pompa ciepła? Poznaj koszty eksploatacji tego urządzenia
  2. 23000 wnioskodawców oczekuje na zaległe wypłaty - NFOŚiGW i Czyste Powietrze - aktualizacja
  3. Kable solarne | Przewód solarny i kabel solarny - Twoje rozwiązanie instalacji fotowoltaicznej
  4. Prosument - definicja, kto to jest i jak zostać prosumentem energetycznym
  5. Elektryczna deska surfingowa - jak wybrać i używać?
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Roksana Przybylska
Roksana Przybylska

Jestem pasjonatką życia na wsi i ekologii. Na blogu znajdziesz wiele ciekawych artykułów na temat odnawialnych źródeł energii, domu i budowlanki oraz recenzji filmów i seriali. Razem odkryjmy piękno życia na wsi!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły